Bilişim Teknolojileri Startup 'ları için 7 öneri
Bilişim Teknolojileri Startup ‘ları için 7 öneri

Startup ’lar, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de desteklenen ve ilgi gören oluşumlar. Her işte olduğu gibi başlangıçlar zordur ve startup ’ların da önünde pek.

Yeni nesil reklamlar pazarlamanın geleceğini değiştirece
Yeni nesil reklamlar pazarlamanın geleceğini değiştiriyor

5G ile hızlanan internet reklamcılık ve pazarlama faaliyetlerini de etkileyecek. Daha fazla etkileşim sunan, daha gerçekçi ve doğrudan satışa yönlendirebilen bir reklamcılık dönemi kapıda. Bu.

Video oyunlar bizi nasıl kendine çekiyor?
Video oyunlar bizi nasıl kendine çekiyor?

Video oyun sektörü giderek büyüyor. Sektörün değerinin 2025 yılında 300 milyar ABD Doları olacağı öngörülüyor. Küresel olarak sürekli artan oyuncu sayısı ‘oyun bağımlılığı’ teriminin de.

Teknoloji, hava yolu taşımacılığını değiştiriyor
Teknoloji, hava yolu taşımacılığını değiştiriyor

Pek çok sektörde olduğu gibi hava yolu taşımacılığı sektörü de dijitalleşiyor. Havacılığı baştan aşağıya değiştiren bu sistemlerin merkezinde yapay zekâ, IoT, AR / VR gibi.

Artificial intelligence can dethrone MRI.
ARTIFICIAL INTELLIGENCE CAN DETHRONE MRI

With the future enhancements on AI technologies in healthcare, today’s MRI scan might be part of the medical history. AI would be able to determine.

Kuantum bilgisayar ile ilgili yeni çalışma tartışma yarattı
Google’ın Kuantum Bilgisayarı Tartışma Yarattı

Herkesin merak ve biraz da endişeyle beklediği kuantum bilgisayar belki de ışık hızında bir çağ atlamamızı sağlayabilir. Bilim dergisi Nature’da 23 Ekim 2019 tarihinde yayınlanan makalede.

Markalaşmak için önce kendi söküğümüzü dikebilmeliyiz.
Markalaşmak için önce kendi söküğümüzü dikebilmeliyiz

Markalaşmak, pek çok yeni girişimcinin idealidir. Bu çoğu zaman yeni bir fikir, yeni bir girişim ya da köklü bir girişimin büyüme isteğinden doğar. Hatta markalaşmak.

IoT ile şekillenen yeni dünya
IoT ile şekillenen yeni dünya

Akıllı telefonlar, akıllı evler ve akıllı arabalar, cihazları birbirine bağlayan, işlemleri otomatik hâle getirerek insan müdahalesini en aza indiren Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisinin örneklerinden bazıları..

Yapay zekâ nörogörüntüleme cihazlarını tahtından edebilir!
Yapay zekâ nörogörüntüleme cihazlarını tahtından edebilir!

Nörogörüntüleme alanında teknoloji gelişmeye devam ederken, ileride, beyinde bir sinyali gösteren veya tespit eden biyolojik belirteçler ile bireyde oluşması muhtemel sorunları önceden tahmin etmek mümkün.

Mimar Dr. Sinan Genim: "Değişmek lazım"
Mimar Dr. Sinan Genim: “Değişmek lazım”

Dört cilt hâlinde yayınladığı kapsamlı fotoğraf albümleri “Konstantiniyye’den İstanbul’a” ile muhteşem belgeler sunan, “Ayvazovski’nin İstanbul’u” ile ünlü ressamın nadide çalışmalarını bir araya getiren, Pera Müzesi,.

Şizofreni tanısında yapay zekâ başarısı
Şizofreni tanısında yapay zekâ başarısı

Nature Şizofreni’de (Npj Schizophrenia) yayımlanan bir çalışmaya göre ile yapay zekâ, şizofreni hastalığını %87’lik bir başarı ile doğru teşhis etti. Çalışmanın baş yazarı Kanada Alberta.

Otonom araçlar için de eğitim şart
Otonom araçlar için de eğitim şart

Yeni nesil otonom araçlar tıpkı bizler gibi trafik kuralları konusunda eğitiliyor. Bu eğitimlere, sadece sürücüsüz araçlar değil kendi başına hareket etme kabiliyeti kazandırılan tüm otonom.

Dijital sağlık hız kesmiyor
Dijital sağlık hız kesmiyor

Sağlık alanında Al (Yapay zekâ) ve IoT (Nesnelerin İnterneti) sayesinde geliştirilen sistemler, teşhis ve tedavide kolaylık sağlamayı amaçlıyor. Bu cihaz ve sistemlere artan ilgi aynı.

E-eğitim genişletilmiş gerçeklik ile şekillenebilir
E-eğitim genişletilmiş gerçeklik ile şekillenebilir

Son yıllarda cazibesi artan online eğitim, e-eğitim kavramları 5G’den tam olarak yararlanabildiğimizde yerini görsel olarak daha zengin ve akıllı teknolojilere bırakabilir. Bu teknolojiler arasında özellikle.