Serap Torun Kimdir?

Değişen dünyaya ayak uydurmaya çalışırken, daha güzel bir gelecek için köklü iş birlikleri gerekiyor. İletişimin yolları değişiyor, ürünler farklılaşıyor. Dünyanın gerisinde kalmamak için gelin birlikte yol alalım.

Öz Geçmiş

İstanbul, 1973  doğumlu olan Serap Torun, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İşletme muzunudur. İş yaşamıma ilk olarak Parksa Hilton Oteli’nde 1990 yılında başladı. Kısa süre burada çalıştıktan sonra THY A.O. bünyesinde altı yıl çalıştı. 2000 yılında kendi isteği ile şirketten ayrıldıktan sonra beş yıl ABD  merkezli Azteca Int. Inc.’nin Türkiye ve Orta Doğu iş geliştirme ve bölge sorumlusu olarak çalışmıştır. Tüm bunlar devam ederken ailesine ait gıda sektöründeki işletmede de görev alan Torun farklı sektörlerde tecrübe kazanmıştır.

Girişimci olarak 2013 yılında Türkiye’nin ilk hekim kontrollü sağlıklı çocuk beslenmesi ve çocuk sağlığı e-dergisini yayınlamıştır. Bu girişimi ile Turkcell Teknoloji Zirvesi’ne panelist olarak davet edilmiştir. KidsGourmet e-dergisi, değişen teknoloji ile birlikte şu an App ve web sitesi olarak hâlen yayındadır.

Yayıncılıkla birlikte 2014 yılından itibaren Milliyet Pembe Nar, 2018 yılından bu yana da Hürriyet.com.tr teknoloji köşe yazarı olarak teknoloji alanında yazılar yazan Torun, şu an Posta.com.tr Özel Projeler ve Markalar yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Entegre teknolojilerin kullanıldığı reklam, tanıtım, şirketlerin yaşayabileceği farklı sorunların çözümüne yönelik teknolojik çözümler geliştirme, dijital pazarlama, yaratıcı kampanya oluşturma gibi teknoloji ile entegre projeler yazıyor ve/veya  uyguluyor.

İş yaşamım haricinde bir erkek çocuk annesi olan Serap Torun yelken sporu ile ilgileniyor ve  İstanbul Yelken Kulüp üyesidir.

Bakış Açısı

Son etkinlikler

Digital Summit 2019

Milliyet gazetesi sponsorluğunda Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Digital Summit 2019

Marketing Türkiye Dergisi

Aile iletişimine farklı bakış

Milliyet Gazetesi 2019

Psikofarmakoloji Kongresi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi DTEUS2019 Mixed Reality Konuşması

MEF Üniversitesi Rektörlüğü

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal

Suç ve Ceza Film Festivali

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Prof. Dr. Bengi Semerci.